İstanbul Konya Evden Eve Nakliyat

19.02.2023
77

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden bir olan Konya, birçok açıdan insanların kendisine çekiyor. Sosyoekonomik ve sosyokültürel açıdan her şeyi bir şehirde toplayan Konya, yerli ve yabancı herkese ev sahipliği yapıyor. Memleketi Konya olmayan insanlar dahi burayı tercih ediyor. Peki İstanbul Konya evden eve nakliyat mantıklı bir tercih midir?

Istanbul’dan Konya’ya nakliye ile taşınmak isteyenler daha rahat ve sakin bir hayat için tercih ediyor. Yüzölçümü bakımından oldukça büyük olan konya, tarım alanında da elverişli toprağa sahiptir. Turizm açısından da yapılabilecek işlerin olması insanlara alternatif oluşturuyor. Bu yüzden İstanbul evden eve nakliyat mantıklı bir tercih haline geliyor.

Anadolu Nakliye ile beraber Konya’ya taşınma süreci de istediğiniz şekilde yapılabilir. İstanbul Sivas ve İstanbul Kayseri gibi Türkiye’nin dört br tarafında taşımacılık hizmeti veren Anadolu Nakliye, siz müşterilerin tüm isteklerini yerine getirmektedir.

İstanbul Konya evden eve nakliyat seçenekleri

İstanbul Konya nakliyat fiyatları, diğer iller gibi çok merak edilir. Fakat bunun maliyet hesaplanması değişebilir. Fakat günümüzde taşınmanın maliyeti ortalama olarak 10.000 TL ile 100.000 TL arasında değişmektedir. Burada seçilen paket yolun uzunluğu gibi pek çok etmen vardır.

İstanbul Konya evden eve nakliyat seçeneği de ortalama fiyatların biraz daha üstünde olabilir. Mesafenin fazla olması nedeniyle taşıma ücreti daha çok olacaktır. Sadece 3-4 sene önceye kıyarladığımızda fiyatların 4-5 kat arttığını söyleyebiliriz. İstanbul Konya evden eve nakliye fiyatları da artışa takılan bir konu olmuştur.

İstanbul Konya evden eve nakliyat, sigortalı ve sigortasız taşımacılık olarak ayrılabilir. Ayrıca anasörlü, paketleme ve birden fazla seçenekle hizmet alabilirsiniz.

Taşıma esnasında eşyaların durumu

Nakliye sırasında, kaymadığından veya devrilmediğinden emin olmak için eşyalara göz kulak olmak önemlidir. Eşyalar taşınırken yavaş ve dikkatli bir şekilde davranmak gerekir. Bir nakliye şirketi tercih ettiğinizde tüm bu dikkat unsurlarını profesyonel ekipler sizler için yapmaktadır. Ekipler, yeni evinize iyi durumda ulaşmasını sağlamak için eşyalarınızı güvenli ve sağlam bir şekilde taşır.

Yeni evinize geldiğinizde, eşyalarınızın yeniden bir araya getirmesi de önemlidir. Düzgün bir şekilde demonte ettiyseniz ve her bir parçayı etiketlediyseniz, bu basit bir işlem olmalıdır. Eşyaları olması gereken yere yerleştirin ve kapıları, rafları ve diğer çıkarılabilir parçaları tekrar takın. Bunu kendiniz ve ekipten yardım alarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Eşyaların güvenliği için ve başarılı bir taşıma maksatlı yine ekiple koordine ilerlemek gerekir. Yeni evinize iyi durumda ulaşmasını sağlamak için zaman ayırmayı, dikkatlice plan yapmayı ve güvenilir bir nakliye şirketi ile çalışmayı unutmayın. Anadolu Nakliye, bu görevi profesyonel bir nakliye firması olarak sizlere temin edebilir. Birçok kişiye de sorduğunuzda işin bir taşıma şirketine vermek daha doğru olduğunu görebilirsiniz. Çünkü pratik olmadan sadece teori size ağır eşyaların nasıl taşıyacağınızı öğretmeyecektir. Pahalı eşyaların üzerinde ilk kez pratik yapmak istemezsiniz.

İstanbul Konya evden eve nakliyat yapmak isteyenlerde işi tamamen ekiplere bırakmayı tercih edecektir. Diğer türlü daha fazla masraf sizleri bekleyebilir. Keni başınıza eşya taşıma ve kurulum yapmayı tercih ettiğinizde olumsuz durumlarla karşılaşmak çok yüksektir. Bu gibi durumların yaşanmaması açısından iyi bir ekiple koordineli ilerlemek mantıklı olacaktır.

Nakliyat için sizlerin yapması gerektiği görevler ve yükümlülükler

İstanbul Konya evden eve nakliyat firmasını seçmek ile beraber tüm işleri bırakamazsınız. Bazı özel eşyaları siz paketlemelisiniz. Mutfak gereçleri, kıyafet vb. eşyalar olabilir. Bu yüzden evden eve taşıma işleminde bazı püf noktaları bilmek önemlidir.

Taşınmanız için hazırlanmaya başlamak üzereyseniz ve taşımak için eşyaları nasıl paketleyeceğinizi merak ediyorsanız, bazı püf noktaları tam size göre olacak! 

Öncelikle kırılacak eşyalarınız yeterince korunmuyorsa, yeni evinizde paketi açarken kırık bardaklar ve cam eşyalar gördüğünüzde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Çoğu insan, muhtemelen yarısını veya en sevdiklerimizi kullanmamıza rağmen, yıllar içinde çok sayıda bardak ve kupa toplama eğilimindedir. 

Eve taşınmak, hangi bardakların yalnızca toz topladığına karar vermek ve onlardan kurtulmak için mükemmel bir zamandır. Daha az almak size zaman ve para kazandırır. Yapabiliyorsanız, tüm bardakları çıkarın ve alacağınız bardakları bir tarafa, gerçekten ihtiyacınız olmayan bardakları diğer tarafa yerleştirin.

Aynı durum kıyafetler içinde geçerlidir. Ev taşıma esnasında aslında insanlar fazlalıklarını da görebilir. Bu sayede ihtiyacı olmayan eşyaları farklı şekilde değerlendirebilir. Bu da taşınmanın bir diğer güzel tarafıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Anadolu Nakliyat
Anadolu Nakliyat
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?