Taşınırken Ev Toplama Teknikleri  

27.01.2024
26

Ev toplama teknikleri bilmek taşınırken çok işinize yarayacaktır. İkamet ettiğiniz yerden taşınırken toparlanmak biraz zor olabilir. Taşınırken ev toplama stresli olsa da avantajları da vardır. İşinize yaramayan eşyaları elinizden çıkartırsınız. Düzenlemek için bir türlü fırsat bulamadığınız çekmece içlerini aralarsınız. Bunları düşünerek kendinizi ev taşıma sürecine hazırlayın. Eşyaları kolilerken başka düşüncelere dalıp gitmeyin. Kırılabilir olanların kutusuna mutlaka uyarı yazın. Bu yazımızda taşınırken ev toplama teknikleri hakkında bilgi vereceğiz. Tamamladığımız binlerce taşımacılık hizmetinden sonra profesyonel bir şekilde ev nasıl toplanır bu konuyu da ele alalım istedik.  

Ev Toplama Teknikleri

Ev Toplama Teknikleri Arasında Ambalajlamanın Önemi  

Ambalajlama yapmak eşyalarınızı kutuya koymadan korunaklı hale getirmek için önemlidir. Bardaklar, tabaklar, porselenler, objeler gazete kağıdına sarılabilir. Streç film kullanarak da bazı eşyaları dış etkilerden korumuş olursunuz.  Güvenli bir şekilde eşyalarınızın farklı bir konuma taşınması önemlidir. Düşünsenize çok değer verdiğiniz bir aksesuarın kırıldığını? Eve taşındıktan sonra eşya yerleştirme sürecinde sürpriz yaşamamak için ambalajlamaya özen gösterin. Özellikle baloncuklu naylon, ambalaj kağıdı, bant gibi gerekli olan malzemeleri edinin. Sonrasında ise eşyalarınızı kategorilendirerek koyun.  

Ev Toplama Teknikleri Mutlaka Hassas Davranın! 

Acele bir şekilde evi toparlamak yerine bunu zamana yayabilirsiniz. Kırılabilir eşyaların çizilmemesi için nazik bir şekilde paketleme yapın. Taşınmadan bir süre önce eşyaları kolilemeye başlayın ki kafanız karışmasın. Ev toplamak kesinlikle baştan savma yapılacak bir iş değildir. Mümkünse yanınıza size yardım edecek birilerini çağırın. Böylece iş bölümü yaparak ev toplama işini kısa sürede bitirmiş olursunuz.  

Eşya Toplama

Taşıma Kolilerini Etiketlemeyi Unutmayın  

Ev toplarken genellikle unutulan bir husus var ki o da eşyaların konulduğu kutuyu etiketlememek. Hiç üşenmeden her kutunun dışına içinde ne olduğunu yazan bir etiket yapıştırın. Taşınmak süreç gerektiren bir eylem olduğu için başka bir eve yerleşme kısmıyla beraber planlama yapılmalıdır. Taşındıktan sonra yeni eve yerleşirken etiketlerden yola çıkarak yerleşme işlemini de hızla bitirirsiniz.  

Kullanmadığınız Ev Eşyalarını Elden Çıkarın  

Taşınırken zihinsel hafifleme de yaşamak istiyorsanız artık kullanmadığınız eşyalarınızı da elden çıkarın. Satabilirsiniz yahut bağışlayabilirsiniz. Böylece yeni taşındığınız yerde sadece ihtiyacınız olan eşyalarla yaşarsınız. Kalabalık eden ve evdeki depolama alanlarını boş yere kaplayan eşyalar enerjiyi aşağıya çeker. Taşınırken kullanmadığınız eşyaları yanınızda getirmeyeceğinizi için taşınacak olan koli sayısıda dolayısıyla azalmış olur.  Özellikle şehirlerarası nakliyat hizmeti alırken eşyalarınızı azaltmanız daha avantajlı olacaktır ve fazla eşyaları elinizden çıkarmak evinize ferahlık katacaktır.

Odaları Sıra Sıra Toplayın!  

Taşınırken ev toplama zorlu bir hal almasın diye odalardaki eşyaları sıra sıra kolilemenizde fayda var. Böylece yerleşirken de her odayı sıra sıra yerleştirirsiniz. Odalar arasında koşuşturarak eşyaları yerleştirmek vakit kaybıdır. Odalardaki kolilenebilir eşyaları sırasıyla bitirdiğinizde mutlaka oda ismini etiketleyin. Oldukça pratik olan bu yöntemi uygulamayı unutmayın.  

Nakliye

Değerli Eşyalarınızı Ayrıca Toplayın  

Evden eve nakliyat şirketiyle anlaşmış dahi olsanız en değerli eşyalarınızı özel bir koliye koyarak kendi aracınızla taşıyın. Kişisel değeri olan yahut maddi değeri çok yüksek olan eşyaları ayrı bir koliye koyarak muhafaza edin. Taşınma süreci stresli olduğu için her ihtimale karşı önlem alınmalıdır. Değerli eşyalarınızı koyduğunuz kutuyu unutup panik yapabilirsiniz mesela… Böylesi kötü enerjilere hiç gerek yok. Önlem almakta fayda var.  

Taşınırken ev toplama teknikleri içeriğimizde anlattığımız her şeyi yaptığınızda sürecin çok kolay ilerlediğini göreceksiniz. Nakliyat şirketiyle anlaştığınız tarihten bir kaç hafta önce evinizi toparlamaya başlayın. Bunun ilk sebebi işleri aceleye getirmenin sizi daha çok stresli yapacak olmasıdır. Ayrıca ambalajlama kısmında da özenmenizi öneririz. Doğru ambalajlama yaptığınız taktirde eşyalarınızın hiç hasar almadığını göreceksiniz. Kırılacak eşyaları mutlaka yumuşak süngerle birbirinden ayırın.  

Evden Eve Nakliyat Taşınırken Ev Toplama Hizmeti Verir Mi?  

Evden eve nakliyat şirketi olarak bizler ihtiyaç durumunda eşyaların toplanmasına da destek olabiliyoruz. Bu hizmeti ayrıca bir hizmet olarak satın alabilirsiniz. Eşya toplama ile nakliyat hizmeti apayrı kategorilerdir. Çalışanlar ve işinden izin alamayanlar için eşya toplama hizmeti de pratiklik açısından iyi olmaktadır. Ya da şirket sahibisiniz diyelim başından ayrılmamanız gereken bir işiniz var bu gibi durumlarda da full paket nakliye hizmeti satın alabilirsiniz. Taşınma sürecindeki ihtiyaçlarınızı bizimle iletişime geçerek bize bildirin. Sizlere nasıl yardımcı olacağımız konusunda istişare edelim. Nakliye sürecini en kolay şekilde tamamlamak için bir yol haritası çizelim.  

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Anadolu Nakliyat
Anadolu Nakliyat
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?